akita hodowla
PLEN
Strona główna

Hodowla Akit Japońskich

akita hodowla
akita hodowlaakita hodowlaakita hodowlaakita hodowla
 
MENU
AKTUALNOŚCI []
 

O hodowli

Moja fascynacja rasą Akita Inu zaczęła się w 2009 roku, gdy wprowadzałam się do nowego domu. Wtedy zapadła decyzja o zakupie psa. W przeszłości byłam właścicielką Labradora, a tym razem chciałam żeby rasa była bardziej oryginalna ;-) Poczyniłam wówczas kilka założeń i wymagań. Miał to być duży pies, pies rodzinny, a jednocześnie stróżujący. Powinien być czujny ale nie szczekający z byle powodu, zrównoważony, tolerujący kota, który już wówczas mieszkał z nami.

Poszukiwania rasy idealnej były długie i wyczerpujące, dopóki nie znalazłam strony hodowli pani Jolanty Talagi Halne Wzgórze, gdzie przeczytałam fascynującą historię rasy Akita Inu i zapoznałam gruntownie ze standardem tej rasy. Wówczas też przekonałam się, że żadna inna rasa nie pasuje w tak dużym stopniu do moich oczekiwań jak właśnie Akita i że jest to rasa absolutnie wyjątkowa i inna niż wszystkie. Ogromne wrażenie zrobił na mnie również wygląd Akit – dostojny, elegancki i bardzo azjatycki.

Wtedy też skontaktowałam się z panią Jolantą i zamówiłam szczeniaka, a następnie z niecierpliwością czekałam na moment, kiedy będzie on, a właściwie ona, zamieszkać w naszym domu. W ten oto sposób w marcu 2010r. moja rodzina powiększyła się o kolejnego członka – Yuri Halne Wzgórze.

Yuri od pierwszych chwil w moim domu podbiła serca wszystkich jego mieszkańców, włącznie z kotem Saszką. Z dnia na dzień przekonywałam się o tym, że decyzja o wyborze Akity był decyzją najlepszą z możliwych. Wkrótce też fascynacja rasą objęła również fascynację samą Japonią, jej kulturą, sztuką i kuchnią. Dziś potrafię samodzielnie przyrządzić pierwszorzędne sushi, a w ogrodzie można podziwiać piękną japońską rabatę.

W 2010 roku zaczęłam wystawiać Yuri w klasie szczeniąt, gdzie każdorazowo otrzymywała ocenę szczenięcia wybitnie obiecującego. W roku 2011 zaszłam w ciążę, a jesienią urodziłam synka, w związku z czym nie miałam ani czasu realnych możliwości na dalsze wystawianie Yuri.

Na wystawy powróciłyśmy w 2012 roku i w krótkim czasie Yuri uzyskała uprawnienia suki hodowlanej. Na początku 2013 roku zdecydowałam, że Yuri powinna zostać mamą i że nadszedł odpowiedni czas na założenie hodowli, o czym marzyłam od dłuższego czasu. Zarejestrowałam zatem przydomek hodowlany i tak oto zaczęła się historia mojej małej hodowli Midori No Niwa.

Obecnie pracuję zawodowo w zupełnie innej branży i zajmuję się wychowywaniem dzieci, ale hodowla psów rasy Akita Inu stała się moim hobby i prawdziwą pasją. Zawsze dokładam mnóstwa starań do skrupulatnego wyboru „narzeczonego” dla mojej Yuri, który jest wyszukiwany każdorazowo z blisko rocznym wyprzedzeniem. Odchowałam już trzy piękne mioty, a szczenięta o przydomku Midori No Niwa mieszkają nie tylko w Polsce ale również poza jej granicami – w Niemczech i dalekiej Irlandii. Ze wszystkimi obecnymi właścicielami szczeniąt wychowanych w mojej hodowli do dziś pozostaję w regularnych, przyjacielskich kontaktach.
Dog Breeders in Europe